رأی اولی‌ها تحت نفوذ مدیران برخی از مدارس

  نایب‌رییس کمیسیون‌آموزش مجلس معتقد است در هفته تبلیغات انتخاباتی برخی مدیران و معلمان مدارس با استفاده از نفوذی که بر دانش‌آموزان دارند آن‌ها را به‌سمت گرایش خود سوق می‌دهند. به گزارش خانه ملت، جبار کوچکی‌نژاد به تأثیرپذیری دانش‌آموزان دوره متوسطه به خصوص رأی اولی‌ها که در انتخابات ۹۵ شرکت می‌کنند اشاره کرد و گفت: […]

 

نایب‌رییس کمیسیون‌آموزش مجلس معتقد است در هفته تبلیغات انتخاباتی برخی مدیران و معلمان مدارس با استفاده از نفوذی که بر دانش‌آموزان دارند آن‌ها را به‌سمت گرایش خود سوق می‌دهند.

به گزارش خانه ملت، جبار کوچکی‌نژاد به تأثیرپذیری دانش‌آموزان دوره متوسطه به خصوص رأی اولی‌ها که در انتخابات ۹۵ شرکت می‌کنند اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان دبیرستانی به خاطر شرایط خاص سنی خود بیش از خانواده‌ها از مدیر و معلمان مدارس خود تأثیر می‌پذیرند؛ در شرایط انتخاباتی نیز این تأثیرپذیری وجود دارد اما متأسفانه برخی معلمان از این شرایط سوءاستفاده کرده و دانش‌آموزان را به سمت عقاید انتخاباتی خود سوق می‌دهند.

معلمان مدارس تبیین انتخاب آگاهانه را دستمایه معرفی کاندیدای مدنظر خود قرار ندهند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مدیران و معلمان مدارس خواسته و ناخواسته در زمان تبلیغات، تبیین انتخاب آگاهانه و اصلح را دستمایه معرفی کاندیدا‌ها و یا طیف مورد نظر خود قرار می‌دهند.

وی افزود: سازمان بازرسی و دستگاه‌های نظارتی باید توجه کنند در زمان تبلیغات انتخاباتی نظارت بیش‌تری بر مدارس داشته باشند چرا که جهت‌گیری آموزش و پرورش به لحاظ دولتی بودن به صلاح نبوده و تخلف انتخاباتی نیز محسوب می‌شود.

کوچکی نژاد در ادامه با تأکید بر آگاهی بخشی به دانش آموزان به خصوص رأی اولی‌ها برای انتخاب اصلح، عنوان کرد: این آگاهی بخشی می‌تواند به صورت یک همایش با حضور یک کارشناس مسایل سیاسی که به حوزه آموزش و پرورش نیز اشراف دارد صورت پذیرد و باید توجه شود این جلسات همراه با تبلیغات برای فرد یا طیف خاصی صورت نگیرد.

وجود چندهزار رأی‌اولی در هر استان در جریان انتخابات تعیین کننده است

وی همچنین یادآور شد: وجود چند هزار رأی اولی در کنار تعداد بالای سایر دانش‌آموزان در هر استان می‌تواند در جریان انتخابات تعیین‌کننده باشد لذا ضرورت صیانت از آرا و نظارت بر عدم تبلیغات در مدارس از سوی مدیران، معلمان و مسؤولان آموزش و پرورش بسیار مورد تأکید است.

 

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل تعداد بالای مدارس، نظارت بر همه آن‌ها در هفته پایانی انتخابات با دشواری‌هایی همراه است که مسؤولان ارشد آموزش و پرورش نیز برای آن چاره‌اندیشی خاصی نکرده‌اند.