نمایندگانی به مجلس بروند که با کسب و کار آشنا باشند

    غلامحسین جمیلی با تأکید بر اهمیت انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی گفت: باید نمایندگانی در مجلس حضور یابند که با حوزه کسب و کار و تولید آشنایی داشته باشند. به گزارش ایسنا، رییس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین اتاق بازرگانی ایران در مورد انتخابات پیش‌روی مجلس اظهار کرد: باید نمایندگانی در […]

 

 

غلامحسین جمیلی با تأکید بر اهمیت انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی گفت: باید نمایندگانی در مجلس حضور یابند که با حوزه کسب و کار و تولید آشنایی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، رییس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین اتاق بازرگانی ایران در مورد انتخابات پیش‌روی مجلس اظهار کرد: باید نمایندگانی در این دوره مجلس حضور یابند که تجربه‌هایی موفق و سابقه‌های مرتبط در حوزه کسب و کار و تولید و هر آن‌چه که مربوط به تولید ثروت باشد، داشته باشد.

او ادامه داد: درست است که باید از همه اقشار جامعه در مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشند، ولی قطعاً باید نمایندگانی که نسبت به مسایل کسب و کار آگاهی دارند در این دوره از مجلس حضور بیش‌تری داشته باشند، چراکه این دوره بیش از هر دوره دیگری به اشتغال پایدار و ثبات در بازار نیازمندیم و علاوه بر این باید فرصت‌هایی که تحریم در گذشته از ما گرفته است، جبران شود.

رییس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: عملاً بخش عمده اختیارات دولت در اجرا، مشروط به تصمیم‌گیری‌هایی است که به آن ابلاغ می‌شود. بحث قانون‌گذاری و تصویب قانون به عنوان اصلی‌‌ترین رکن و اساسی‌‌ترین پایه هرگونه فعالیت عادی از لحاظ توسعه‌ای در کشور می‌تواند تلقی شود.

جمیلی اضافه کرد: امروز کشور هم از لحاظ الزامات و نیاز‌ها و هم از نظر اولویت‌بندی شرایط اقتصادی و تجهیز منابع خود، موقعیت بسیار حساس و متفاوتی را تجربه می‌کند. باید چاره‌اندیشی جدیدی کنیم چراکه با الگوهایی که در گذشته رفتار کردیم به نتیجه نخواهیم رسید. آن الگو‌ها مدل‌های جذاب و موفقی برای امروز و روزهای آتی نخواهند بود.

وی ادامه داد: امروز دولت همت و اراده‌ای انجام داده و بخشی از کار‌ها را براساس سیاست‌های نظام پایه‌ریزی کرده و در حال رفع بخشی از موانع و محدودیت‌ها است. قطعاً اگر مجلسی همراه با دولت انتخاب توان اجرای دولت بیش‌تر خواهد شد و همافزایی این دو قوه باعث می‌شود ضرب‌آهنگ فعالیت‌های آتی ما سرعت و شتاب بیش‌تری پیدا کند.

رییس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین اتاق بازرگانی ایران درباره رفع تحریم‌ها و تأثیر آن در تصمیم‌گیری‌های مجلس گفت: مطمئنا وقتی محدودیت‌هایی وجود نداشته باشد قطعاً می‌توانیم استراتژی‌های بهتری را پیدا کنیم و می‌توانیم رویه‌های متنوع و متعددتری نسبت به گذشته پیش بگیریم.

 

جمیلی تأکید کرد: این انتخابات مثل تمام انتخابات گذشته برای نظام ما اهمیت دارد و اهمیت آن بیش‌تر نباشد کمتر هم نیست. همه ما رسالت داریم که فرد اصلح از دیدگاه خود انتخابات کنیم و به مجلس بفرستیم. از تمام کسانی که در حوزه کسب و کار هستند دعوت می‌کنم با مطالعه عمیق نسبت به شناسایی افرادی که می‌توانند دیدگاه‌های بخش خصوصی را در مجلس دنبال کنند، حمایت کنند و نگرش و نگاه کلانشان به سمت توسعه بخش خصوصی باشد. مطمئناً بی‌تفاوتی در این مقطع تاریخی جز ضرر و زیان چیزی به دنبال نخواهد داشت.