خودروهای فرسوده؛ متهم ردیف اول آلودگی هوای پایتخت

  عبدالرضا عزیزی خودروهای فرسوده را عامل مهمی در آلودگی هوا دانست و گفت: با طرح نوسازی خودروهای فرسوده شاهد کاهش آلایندگی‌ها خواهیم بود. به گزارش خانه ملت، عبدالرضا عزیزی با مثبت ارزیابی کردن اجرای طرح نوسازی خودروهای فرسوده، استقبال مردم از اجرای این طرح را گامی مؤثر خواند و گفت: براساس آخرین اطلاعات استقبال […]

 

عبدالرضا عزیزی خودروهای فرسوده را عامل مهمی در آلودگی هوا دانست و گفت: با طرح نوسازی خودروهای فرسوده شاهد کاهش آلایندگی‌ها خواهیم بود.

به گزارش خانه ملت، عبدالرضا عزیزی با مثبت ارزیابی کردن اجرای طرح نوسازی خودروهای فرسوده، استقبال مردم از اجرای این طرح را گامی مؤثر خواند و گفت: براساس آخرین اطلاعات استقبال خوبی از این طرح شد و افرادی که دارای خودروهای فرسوده بودند به میزان قابل قبولی از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که معضل خودروهای فرسوده به موضوع مهمی در کشور تبدیل شده بود چراکه ۸۰ درصد آلودگی هوای کلان‌شهر‌ها به ویژه شهر تهران به سبب تردد همین خودروهای فرسوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: امسال نیز شهر تهران روزهای آلوده‌ای را پشت سر گذاشت که بخش اعظم این آلودگی مربوط به خودروهای فرسوده بود که حال امید است با ارایه این تسهیلات وضعیت آلایندگی نیز تاحدودی بهبود یابد.

عزیزی افزود: به نظر می‌رسد دولت حمایت خوبی از جایگزینی خودروهای فرسوده کرده است چراکه این طرح توانسته مشتریان خود را برای بهره‌مندی از این تسهیلات پیدا کند.

وی یادآور شد: به گفته کارشناسان، این خودروهای فرسوده هستند که جزو متهمان اصلی آلودگی هوا به شمار می‌روند و به همین سبب سالانه سلامت بسیاری از افراد به خطر می‌افتد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: رونمایی از طرح نوسازی خودروهای فرسوده با هدف کاهش آلاینده‌ها و آلودگی هوا، افزایش رضایتمندی تاکسیداران‌ را به همراه داشته است و امید است براساس پیش‌بینی‌ها بتواند اثرات مطلوبی بر کاهش آلودگی هوا داشته باشد.