برنامه‌های فرهنگی سال ۹۶ وزارت ارتباطات تدوین شد

برنامه‌های فرهنگی سال ۹۶ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه‌ای با حضور نماینده رییس‌جمهور و معاون وزیر ارتباطات تدوین شد.

به گزارش مهر، نشست تدوین برنامه‌های فرهنگی سال ۹۶ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با مهدی راسخ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت و محمدحسین رضایی، نماینده رییس‌جمهور و رییس هیأت ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد.

در این جلسه، راسخ با تأکید بر انجام برنامه‌های مصوب سال ۹۵ شورای اقامه نماز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: علاوه بر برنامه‌های مصوب، برخی فعالیت‌ها به صورت فوق برنامه، تبدیل ایده به برنامه شده و اجرا و انجام شده است.

وی افزود: کلیه موضوعات در سطح وزارت ارتباطات و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه به صورت همسو و همزمان بوده و نتیجه این اقدامات قابل اندازه‌گیری است و در ارزیابی‌های دو ساله، این وزارت موفق به کسب رتبه برتر در بین دستگاه‌های دولتی شده است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: تمام توانمان را در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز در فضای مجازی به‌کار خواهیم گرفت و با استفاده از فرصت‌ها، به نحو احسن از بستر موجود استفاده خواهیم کرد.

نماینده رییس‌جمهور نیز در این جلسه با تقدیر از فعالیت‌های مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خصوص راه‌اندازی سایت شفا گفت: این سایت دارای محتوای خوبی است و ظرفیت ارایه به عموم افراد را دارد.

وی استفاده از فضای مجازی را جهت تقویت معنویت مهم برشمرد و گفت: با توجه به قدرت و تأثیر گذاری این فضا باید در زمینه نحوه استفاده مناسب از آن به ویژه در خصوص ترویج فرهنگ نماز، امر به معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب و حقوق شهروندی برنامه‌ریزی کرد.

رضایی با تأکید بر استفاده از تجربه دیگر نقاط دنیا در خصوص استفاده از فضای مجازی در راستای اهداف ستاد اقامه نماز افزود: در تمام دنیا به ویژه در زمینه آموزش و پرورش بهترین استفاده را از این فضا می‌کنند و ما نیز باید میزان بهره‌برداری خود از فضای مجازی را برای تقویت مبانی دینی مشخص کنیم.

وی در این راستا خواستار برقراری ارتباط مراکز قرآنی از جمله حوزه علمیه قم با سایت شفا شد و گفت: به عنوان یک ظرفیت می‌توان جهت اشاعه فرهنگ دینی و نماز به این موضوع نگاه کرد و با شناسایی دیگر ظرفیت‌ها و استفاده علمی و واقع‌بینانه از آن‌ها در این راستا گام برداشت.

 

رییس هیأت ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور با استقبال از تشکیل شورای فرهنگی در وزارت ارتباطات گفت: با تمرکز شوراهای مختلف شاهد ارایه بحث‌های فرهنگی دینی به صورت متمرکز هستیم که نتایج خوبی به همراه داشته است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد