1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره‌مند شده‌اند

مشاور معاون علمی‌و فناوری رئیس‌جمهوری با بیان اینکه 1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره‌مند شده‌اند، گفت: این شبکه یک برنامه ملی در معاونت علمی‌است که با هدف گسترش ارائه خدمات هوشمند و مؤثر به فعالان حوزه نوآوری ایجاد و توسعه یافته است.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری، پرویز کرمی، دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری با بیان اینکه تاکنون نزدیک به 30 هزار نفر از خدمات این شبکه بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: می‌توان گفت تقریباً تمام این خدمات با همراهی بخش خصوصی ایجاد و ارائه شده است. همچنین برای بهره‌مندی اعضای بیشتر از این خدمات، این شبکه هر روز به دنبال تفاهم ایجاد یا ارائه خدمات بیشتر، جدیدتر و نوآورانه‌تری است.

کرمی‌در ادامه ظرفیت‌های موجود در این شبکه را مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود این شبکه می‌تواند با حضور بیش از 10 هزار شرکت، یکصد هزار فرد نوآور و صاحب استعداد و مهارت برتر‌، هزاران تیم استارت‌آپی و نوپا؛ توسعه‌دهنده و ارائه‌دهنده خدمات توسعه‏ای در حوزه کسب‌وکار و نوآوری باشد.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری با بیان اینکه شبکه‌سازی در بین اعضای حاضر و فعال زیست‌بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور اصلی‌ترین مأموریت معاونت علمی‌ و از طریق شبکه نوآوری تهران است، بیان داشت: برای تحقق در این مسیر، این شبکه موضوعاتی همچون بهم‌رسانی، هم‌افزایی، توسعه تعاملات، تسهیل‌گری در ارتباطات، خلق بازار، هدفمندسازی و نوآوری در حمایت‏ها را به طور خاص مورد توجه قرار داده است. زیرا هدف این شبکه فرهنگ‌سازی ارتقای سهم اقتصاد دانش‌بنیان است.

مشاور معاون علمی‌و فناوری رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه اعضای شبکه نوآوری گسترده هستند، گفت: تمامی‌عناصر زیست‌بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور حقیقی و حقوقی، دولتی و خصوصی را شامل می‌شود که می‌توان به شرکت‏های دانش‏بنیان، خلاق و فناور، پارک‏های علم و فناوری، نواحی نوآوری، مجتمع‏های فناوری، کارخانه‏های نوآوری، دستگاه‏های دولتی و نهادهای عمومی ‌اشاره کرد. تمام این اعضا به نوعی در توسعه زیست‌بوم با حمایت یا سیاست‏گذاری و قانون‌گذاری مؤثر هستند.

کرمی ‌به دیگر اعضای این شبکه اشاره کرد و افزود: در این شبکه نخبگان، استعدادهای برتر، دانشجویان و پژوهشگران، افراد نوآور، مخترعان و صاحبان ایده و مهارت هم حضور دارند. همچنین در این فضا شرکت‏ها، مؤسسات و نهادهای حامی، تسهیل‌گر و خدمات‌دهنده در حوزه توسعه کسب‌وکار، دانش، علم و فناوری نیز حضور دارند تا شاهد رونق اقدامات فناورانه بیش از گذشته باشیم.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد