بانک‌مرکزی اروپا ارز دیجیتال تولید خواهد کرد !

مقامات ارشد بانک‌مرکزی اروپا می‌گویند پیشرفت‌هایی در راه‌اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه این بانک در آینده نزدیک صورت گرفته است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، مقامات ارشد بانک‌مرکزی اروپا می‌گویند پیشرفت‌هایی در راه‌اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه این بانک در ماه‌های آینده صورت گرفته است. البته آنها هشدار می‌دهند که این پروژه با چالش‌هایی مواجه شده و برای بلندمدت برنامه‌ریزی شده است.

طرح یک ارز دیجیتال عمومی ‌اروپایی پس از آن آماده شد که شرکت بزرگ رسانه اجتماعی فیسبوک ماه ژوئن طرح لیبرا را اعلام کرد. لیبرا یک ارز دیجیتال خصوصی است که برخی قانون‌گذاران را ترسانده است تا حدی که می‌گویند پروژه فیس‌بوک باید ممنوع شود.

 یک ارز مجازی عمومی ‌می‌تواند جایگزینی برای لیبرا و سایر پروژه‌های خصوصی باشد و هزینه‌های معاملات بین‌المللی را کاهش دهد. به نظر مقامات اتحادیه اروپا این هزینه‌ها بسیار بالا هستند.

برونو لی مایر، وزیر دارایی فرانسه در یک کنفرانس خبری در بروکسل ضمن اشاره به این نکته که راه‌اندازی یک مدل اروپایی عمومی ‌از لیبرا زمان خواهد برد گفت: «این حقیقت که این پروژه برای بلند مدت طراحی شده جلوی کار ما را نمی‌گیرد و سال آینده شاهد نتایج آن خواهیم بود».

 یکی از مقامات بانک‌مرکزی اروپا گفت: بانک‌مرکزی از قبل بر روی جوانب فنی یک ارز دیجیتال کار می‌کرده و به زودی جزییات آن را به اطلاع دولت‌های اتحادیه اروپا خواهد رساند.

 وزرای دارایی اتحادیه اروپا در اجلاسی در بروکسل در مورد این موضوع بحث کردند و قرار است در گردهمایی بعدی خود در دسامبر به یک بیانیه مشترک در مورد این طرح بانک‌مرکزی اروپا برسند.

 والدیس دومبروسکیس، کمیسر مالی اتحادیه اروپا بیان داشت: لیبرا یک زنگ بیدار باش بود که نشان داد در زمینه پرداخت‌های ارزان و سریع بین مرزی در اروپا کمبودهایی وجود دارد.

 این مقام بانک‌مرکزی اروپا گفت: گزینه‌های مختلفی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. طبق یک طرح بلندپروازانه، کاربران سکه دیجیتال جدید می‌توانند حساب‌های بانکی خود را مستقیماً در بانک‌مرکزی اروپا باز کنند. با این کار هزینه‌هاکاهش می‌یابند ولی بانک‌ها و خدمات پرداخت فعلی بدون استفاده خواهند ماند.

طبق یک گزینه دیگر بانک‌مرکزی اروپا می‌تواند به بانک‌ها رمزارز یا پول نقد الکترونیکی بدهد تا آن را در اختیار مشتریانشان قرار دهند. این مقام بانک‌مرکزی اروپا تأیید کرد که کارها در حال انجام است و چالش‌های فنی و قانونی آن باقی مانده اند.

 شورای سیاست‌گذاری بانک‌مرکزی اروپا هفته آینده برای اولین بار تحت ریاست کریستین لاگارد تشکیل خواهد شد. وی در اوایل ماه جاری جایگزین ماریو دراگی شد. در این شورا در مورد مسأله ارز دیجیتال عمومی ‌بحث خواهد شد و تمرکز آن بر روی ممکن یا مطلوب بودن وجود یک ارز دیجیتال عمومی ‌خواهد بود.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد