بهترین چای‌ها با کم‌ترین عوارض

با توجه به حجم مصرف چای در کشور به نکاتی برای خرید چای و البته تشریح چگونگی توجه به اصالت ایرانی آن می‌پردازیم.

بسیاری از افراد چای را برای رفع خستگی، افزایش شادابی و یا از بین بردن خواب‌آلودگی می‌نوشند. نوشیدن چای برای بسیاری از ایرانیان جزو یکی از ضروریات زندگی محسوب می‌شود، به‌گونه‌ای که افراد برای سپری کردن اوقات فراغت خود چای می‌نوشند و یا حتی زمان خاصی را به آن اختصاص می‌دهند که از این رو انتخاب و خرید یک چای خوب، خوش طعم و خوش رنگ یکی از دغدغه‌های این افراد محسوب می‌شود.

 بسیاری از افراد چای را برای رفع خستگی، افزایش شادابی و نشاط یا از بین بردن خواب‌آلودگی می‌نوشند و حتی بسیاری از دانشمندان بر این باورند که چای می‌تواند روی کلسترول، نقرس، دیابت، عضله‌ها و کلیه‌ها اثرات مثبتی داشته باشد و یا از رشد باکتری‌هایی که موجب از بین بردن لثه‌ها می‌شوند، جلوگیری کند.

حساسیت برخی افراد در خرید چای تا حدی زیاد است که برای یافتن یک چای خوب بسیاری از فروشگاه‌ها و مغازه را می‌گردند و چای‌های گوناگونی را تست می‌کنند تا بتوانند به آن کالایی که مدنظرشان است برسند. به‌طور کلی شاید بتوان نکاتی را در زمان خرید چای مد نظر قرارداد تا بعد از خرید از نوشیدن آن لذت برد.

در این میان برخی افراد هستند که به چای‌های بسته‌بندی‌شده اعتماد نمی‌کنند و معتقدند بد‌ترین نوع چای در بسته‌ها گنجانده شده‌اند!

اما این مسأله نمی‌تواند درست باشد، چون بسیاری از چای‌های بسته‌بندی شده کیفیت مناسبی دارند و حتی از چای‌های فله‌ای موجود در بازار هم بهتر هستند.

پس اگر شما تا به حال جزو مشتریان چای‌های فله بوده‌اید، باید بدانید اغلب این چای‌‌ها با قرار گرفتن در محیط‌های آلوده و فضا‌های باز ضمن این‌که غیربهداشتی‌ هستند به مرور زمان کیفیت خود را از دست می‌دهند.

در زمان خرید چای فله‌ای به درشتی چای دقت کنید.

بوی چای حرف اول را در حدس طعم و مزه چای می‌زند، اما به هر حال، تا زمانی که چای را دم نکنیم نمی‌توانیم جلوتر از این برویم.

رنگ سیاه چای هم مشخصه دیگر مرغوب بودن آن است.

آیا تقلبی یا طبیعی بودن چای را می‌توان از روی ظاهرش تشخیص داد؟

این نکته را مدنظر قرار دهید که، تا زمان دم نکردن چای نمی‌توانید متوجه اصل یا تقلبی بودن آن شوید.

بعد از آن که چای را دم کردید، می‌توانید با کیفیت رنگ، بو، طعم و عطر آن، اصل یا تقلبی بودنش را مشخص کنید که این کار نیز تنها مخصوص تستر‌های حرفه‌ای چای است!


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد