همه را با الفاظی مانند هلدینگ و نگاه تخصصی معطل کردند

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از مدیریت ضعیف بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتقاد کرد و گفت: همه را با الفاظی مانند هلدینگ و نگاه تخصصی معطل کردند

به گزارش مناقصه‌مزایده محمدحسین‌فرهنگی در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی به تشریح دلایل خود در موافقت با استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و گفت: در ابتدای آغاز به‌کار آقای ربیعی به دلیل سوابق و اطلاعاتی که این روز‌‌ها در خصوص ایشان بر آن تأکید می‌شود، از وی حمایت کردم و احساس ما این بود که ایشان خواهد توانست در این مجموعه بسیار گسترده و مهم، از لحاظ تولید و صنعت و حمایت‌هایی که به صورت قانونی وجود دارد، موفق باشد، اما با گذشت چند سال که وزارت تعاون مکلف شده بود بدهی‌های خود به سازمان‌های بازنشستگی و تأمین اجتماعی را تسویه کند، متوجه شدیم آقای ربیعی در عمل توانایی انجام کار را نداشت.

وی تصریح کرد: براساس ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده بدهی‌های خود به سازمان‌های بازنشستگی را از طرق مختلف تسویه کند و آقای ربیعی موظف بود براساس حکم قانونی، از اموال مربوط به سازمان خصوصی‌سازی و املاک مازاد و سایر ابزار‌‌ها 10 درصد مطالبات مذکور را در سال جاری از دولت دریافت کند، حال سؤال این است که ایشان در این زمینه احساس وظیفه‌ای دارند یا خیر؟ عملاً اتفاق نیفتاد.

فرهنگی گفت: اموال کارگران برخلاف آنچه که تبلیغ می‌شود و حتی در تیتر اول یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار در 17 اسفندماه به نقل از مسؤولان تأمین اجتماعی عنوان شد که ما داریم 11 هزار میلیارد تومان از اموال تأمین اجتماعی را واگذار می‌کنیم، در توضیحات صفحات میانی همان روزنامه بیان شد که 3 هزار میلیارد تومان سود در سال حاصل شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه‌داد: باید توجه داشت که کدام عقل سلیم، اموال در اختیار خود را که سوددهی دارند، واگذار می‌کند تا یک عدد به دست بیاید که یک صندوق از آن حمایت کند و بعد بگوید دولت امکانات را در اختیار ما قرار دهد؟

فرهنگی بیان‌کرد: مدیریت بنگاه‌های اقتصادی بسیاری در اختیار وزارت تعاون است، اما نحوه مدیریت نادرست است، به‌طور مثال زمانی که سؤال می‌کردیم چرا یک بنگاه اقتصادی زیانده است، با الفاظی مانند هلدینگ و تخصصی نگاه کردن به موضوع و نظایر اینها ما را مدتی معطل کردند و بعد نیز که مدیریت یک بنگاه اقتصادی را تغییر دادند، مدیریت جدید توانست شرکت را سودده کند، اما این مدیریت موفق را باز تغییر دادند و مدیریت جدیدی سرکار آمد که حدود 15 مشاور به‌کار گرفت و هزینه‌های زیادی را تحمیل کرد و در نهایت بنگاه زیانده شد. این در حالی است که بنگاه‌های اقتصادی باید صحیح اداره شوند، ولی می‌گویم که درست اداره نمی‌شوند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد