افزایش همکاری با آذری‌ها در بخش انرژی

وزیر نفت در دیدار با شاهین‌مصطفی‌یف، وزیر اقتصاد و صنایع آذربایجان، با اشاره به اینکه روابط ایران و آذربایجان در تمام زمینه‌ها به خوبی پیش می‌رود، گفت: رؤسای جمهوری دو کشور سهم به‌سزایی در این روابط دارند.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از وزارت نفت، بیژن‌زنگنه با بیان این که شرکت ملی نفت ایران روابط خوبی با شرکت ملی نفت آذربایجان (سوکار) دارد و امیدواریم بتوانیم این روابط را باز هم در بخش نفت و گاز توسعه دهیم، تصریح‌کرد: همکاری با سوکار براساس روابط متعارف بین‌المللی در دستور کار است.

وزیر نفت ادامه داد: امیدواریم بتوانیم برای سفر رییس‌جمهوری کشورمان به آذربایجان که در نخستین روزهای سال ۹۷ انجام می‌شود، زمینه جهش را در روابط دوکشور به خصوص در بخش انرژی فراهم کنیم.

شاهین‌مصطفی‌یف، وزیر اقتصاد و صنایع آذربایجان نیز در این دیدار گفت: روابط ایران و آذربایجان با اراده رؤسای جمهوری دوکشور در حال گسترش است.

وی گفت: رییس‌جمهوری آذربایجان برای روابط با ایران اهمیت خاصی قائل و خواهان گسترش آن است.

شرکت در کمیسیون اقتصادی ایران و آذربایجان که با حضور مسعودکرباسیان، وزیر امور اقتصاد و دارایی ایران برگزار میشود، از دیگر برنامههای امروز شاهین‌مصطفی‌یف، وزیر اقتصاد و صنایع آذربایجان است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران چندی پیش اظهار کرده بود: روابط اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال پیش از آن، بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است؛ همچنین در ۹ ماه سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۰ درصد رشد در روابط اقتصادی و تجاری دو کشور رقم خورده است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد