رییس کل بیمه مرکزی

حق بیمه در ۱۱ماه گذشته ۲۲درصد رشد یافت

گروه بانک، بیمه، بورس- رییس کل بیمه مرکزی از رشد ۲۲درصدی حق بیمه در ۱۱ماه گذشته سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، عبدالناصر همتی در آخرین جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران در جمع مدیران عامل شرکت‌های بیمه گفت: طبق آخرین گزارش‌ها رشد ۲۲درصدی حق بیمه در ۱۱ماهه امسال نسبت به سال گذشته نشان از توسعه خوب صنعت بیمه کشور است و رشد واقعی بیمه‌نامه‌ها نیز بیانگر رشد حقیقی مناسب بازار صنعت بیمه است.

رییس‌کل بیمه مرکزی در این نشست افزود: وصول مطالبات شرکت‌های بیمه باید از اولویت‌های اول مدیران شرکت‌های بیمه باشد و در سندیکا برای نحوه رفتار با بیمه‌گذاران بدحساب توافقات لازم انجام شود و برای دریافت مطالبات که بخش زیادی از منابع سرمایه‌گذاری را در‌بردارد، تدبیری اندیشیده شود.

همتی تأکید کرد: رعایت حقوق و منافع مشترک شرکت‌های بیمه از وظایف اصلی سندیکای بیمه‌گران ایران است که مستلزم تعامل مستمر مدیران عامل شرکت‌های بیمه در سندیکا است.

رییس شورای عالی بیمه گفت: شرکت‌های بیمه در پروژه‌هایی که بازدهی ندارند، نباید سرمایه‌گذاری کنند. سودآوری شرکت‌های بیمه به دو عامل عملکرد مدیران عامل شرکت‌های بیمه و عملکرد سندیکا مرتبط است. وظیفه مدیریت، حفظ و افزایش پرتفوی با رعایت نرخ‌های فنی، دریافت به موقع حق بیمه‌ها و سودآوری برای شرکت و تلاش برای ترغیب سهامداران جهت افزایش سرمایه است.

رییس‌کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود بر افزایش سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه تأکید کرد و گفت: شرکت‌های خصوصی بیمه که تمایل به تداوم صدور بیمه شخص ثالث در سال آینده دارند باید توانگری خود را حداقل در حد سطح۲ برسانند.

همتی در پایان از تلاش مدیران شرکت‌های بیمه در سال۹۶ بابت خدمت رسانی به اقشار مختلف مردم خصوصاً در جریان خسارت‌های متعدد و سنگین سال قدردانی کرد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد