مشاور سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌وگو با مناقصه‌مزایده

تاکنون 3200 میلیارد تومان سود سهام عدالت پرداخت شده است

مسعود طاهری- سید جعفر سبحانی گفت: تاکنون ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مشمولان شماره شبا تأیید شده و سود سهام آنها واریز شده که رقمی حدود ۳۲۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، مشاور سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌وگو با مناقصه‌مزایده با بیان مطلب فوق افزود: تعداد مشمولان سراسر کشور حدود ۴۹ میلیون نفر بوده است که از این تعداد نزدیک به دو میلیون نفر شامل متوفیان است و حدود ۴۲ میلیون نفر به سامانه مراجعه و خدمت دریافت کرده‌اند.

وی افزود: در مجموع تاکنون نزدیک به ۳۹ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت وارد کرده که از این تعداد حدود ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تسویه که جزو گروه بیست‌گانه که شامل اعضای کمیته امداد، بازنشستگان، خبرنگاران، کارگران فصلی و... بوده‌اند، همه تسویه حساب شده‌اند.

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی افزود: تاکنون ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مشمولان شماره شبا تأیید شده و سود سهام آنها واریز شده که رقمی حدود ۳۲۰۰ میلیارد تومان است.

سبحانی گفت: تمامی این پرداختی‌ها شامل افرادی است که پیش از ششم اردیبهشت ماه شماره شبای خود را اعلام کرده‌اند اما حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر پس از این تاریخ شماره شبای خود را به سامانه اعلام کرده‌اند که در حال راستی‌آزمایی با بانک‌های عامل هستیم.

وی ادامه داد: این گروه نیز در هفته اول و دوم تیر ماه سود خود را دریافت خواهند کرد.

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی از توقف دو هفته‌ای سامانه خبر داد و افزود: به جهت به روزرسانی سامانه و بررسی نحوه چگونگی ثبت شماره شبا از مشمولان جدید، بخش مربوط به شماره شبا در سامانه متوقف خواهد شد تا پس از بررسی‌های لازم اطلاع‌رسانی مجدد صورت خواهد گرفت.

سبحانی درباره نحوه انتقال سهام متوفیان گفت: اکنون درحال بررسی درباره چگونگی انتقال سهام متوفیان به وراث آنها هستیم و تاکنون نیز به نتایج خوبی دست یافته‌ایم و در تیرماه نتایج اعلام خواهد شد. همچنین دریافت شماره شبای بانکی مشمولان برای واریز سود سال مالی ۱۳۹۵ شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب مشمولان در حالی از ۲۰ فروردین ماه سال ۹۶ تا به امروز از طریق سامانه سهام عدالت صورت می‌گیرد که این سازمان با صدور اطلاعیه شماره ۱۳ خود در ۲۰ خرداد ماه ۹۷ اعلام کرد: دریافت شماره شبای حساب بانکی مشمولان تا ۳۱ خردادماه جاری ادامه خواهد داشت و از این تاریخ به مدت دو هفته سامانه سهام عدالت در بخش مربوط به دریافت شماره شبای مشمولان برای به‌روزرسانی و همچنین بررسی در خصوص نحوه ادامه دریافت شماره شبا از مشمولان سهام عدالت از دسترس خارج خواهد شد و امکان ثبت شماره شبای بانکی جدید در این سامانه فراهم نخواهد بود.

گفتنی است، براساس این اطلاعیه مشمولانی که تا به حال موفق به وارد کردن شماره شبای بانکی خود به سامانه سهام عدالت نشده‌اند، درخواست می‌شود تا از فرصت باقیمانده تا پایان خردادماه برای ثبت شماره شبای بانکی خود استفاده کرده و طی فرصت مذکور مبادرت به ثبت شماره شبای بانکی خود در سامانه سهام عدالت به نشانی اینترنتی www.samanese.ir کنند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد