جنگ صدرنشینی سرخابی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا

پرسپولیس و استقلال امروز برای صدنشینی در آسیا به دیدار رقبایشان می‌روند.

پرسپولیس امروز و از ساعت 19:30 در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف السد از قطر می‌رود.

به گزارش وب‌سایت برنامه نود، پرسپولیس با کسب یک تساوی در خانه نسف قرشی، صعود خود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان را قطعی کرد.

پرسپولیسی‌‌ها در این فصل برخلاف سال گذشته برای صعود از گروه خود چندان به زحمت نیفتادند، با این حال کار برانکو و شاگردانش در گروه به پایان نرسیده است.

در گروه C لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس با ۱۰ امتیاز دوم است و السد قطر ۱۲ امتیازی است. پرسپولیس در آخرین دیدار مرحله گروهی میزبان السد است و با یک برد می‌تواند به عنوان سرگروه راهی مرحله حذفی شود.

تیم‌های این گروه در مرحله یک هشتم نهایی با تیم‌های گروه A بازی خواهند کرد. مشخص نیست در آن گروه، الاهلی عربستان اول می‌شود یا الجزیره امارات. سه‌شنبه الجزیره میزبان الاهلی است و اگر بازی را ببرد سرگروه می‌شود.

مسلماً اتفاق بهتر برای پرسپولیس رودرو نشدن با الاهلی و معاف شدن از بازی در زمین بی‌طرف است. به همین دلیل نمی‌توان با قاطعیت گفت اول شدن برای پرسپولیس بهتر است یا دوم شدن.

روی کاغذ احتمال سرگروهی الاهلی بیش‌تر است، بنابراین پرسپولیسی‌ها قاعدتاً باید به فکر پیروزی باشند تا در صورت دوم شدن الجزیره به جای بازی با الاهلی عربستان در زمین بی‌طرف با الجزیره بازی کنند و در بازی برگشت هم میزبان باشند.

پرسپولیس اما اگر ببرد و بعدا الجزیره سرگروه شود، برانکو از برد خود پشیمان خواهد شد. در این شرایط مبهم طبیعتاً پرسپولیس برای برد به میدان خواهد رفت. هواداران پرسپولیس چون دو بازی قبلی خیلی حساس نبود ورزشگاه را پر نکردند اما انتظار می‌رود از بازی امروز استقبال خوبی کنند.

الهلال عربستان - استقلال ایران؛ ساعت ۲۰: ۱۵، ورزشگاه الکویت

آبی‌پوشان تهرانی نیز در هفته‌ پنجم این رقابت‌‌ها صعودشان به مرحله بعد را قطعی کردند اما در سوی مقابل نایب قهرمان آسیا با عملکرد ناامیدکننده خود در دور گروهی خیلی زود از گردونه رقابت‌‌ها کنار رفت. نتیجه‌ این بازی هیچ تأثیری در جایگاه الهلال در جدول رده‌بندی گروه ندارد اما شاگردان وینفرد شفر علی‌رغم صعود به مرحله بعد به دنبال این هستند که با کسب یک تساوی یا برد، صدرنشینی خود را قطعی کنند.

بازی رفت دو تیم در عمان با یک گل به سود استقلال به پایان رسید.

استقلالی‌‌ها برای این بازی 3 بازیکن خود یعنی امید ابراهیمی، روزبه چشمی، مجید حسینی را در اختیار ندارند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد