سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر

سبدهای غذایی در ماه رمضان میان نیازمندان توزیع می‌شود

مسعود طاهری- سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر باتشریح برنامه‌های این سازمان در طول ایام ماه مبارک رمضان از اجرای پانزدهمین دوره طرح ملی «همای رحمت» در راستای توزیع سبدهای غذایی میان نیازمندان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، حبیب درگاهی در نشست خبری خود به تشریح جزییات طرح ملی «همای رحمت» در ایام ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: طرح ملی «همای رحمت» برای 15 سال متوالی امسال در ماه مبارک رمضان در سراسر کشور اجرا می‌شود.

سرپرست جمعیت داوطلبان سازمان هلال احمر اضافه‌کرد: ماه رمضان فرصتی طلایی برای قدم گذاشتن در مسیری است که انسان را به سمت رستگاری می‌برد و بهانه‌ای برای قدم گذاشتن در مسیر ائمه معصومین است و ما این فرصت را برای انجام فعالیت‌های انسان دوستانه و با در نظر گرفتن جامعه هدف که اقشار آسیب‌پذیر هستند، مغتنم می‌شماریم.

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ادامه‌داد: در این ماه با بهره‌گیری از توان خیرین و داوطلبان اقدام به تهیه سبدهای غذایی و برپایی سفره برای نیازمندان می‌کنیم و از اهداف ما در این طرح ترویج فرهنگ انفاق، ایثار و سنت‌های حسنه اسلامی با حفظ کرامت انسانی نیازمندان و ایجاد فضایی مناسب برای تعامل نیکوکاران و هدایت کمک‌های مردمی است.

وی با اشاره به اقشار مورد توجه در این طرح گفت: جامعه هدف ما در این طرح ایتام، بیماران صعب‌العلاج، زنان سرپرست خانوار محروم، خانواده‌های بد سرپرست و بی‌سرپرست، خانواده‌های کم برخوردار و معلولان نیازمند است و در جهت تأمین قسمتی از نیازهای ضروری این عزیزان اقدام به توزیع سبدهای غذایی بین آنها می‌کنیم که این سبد‌ها با کمک خیرین و نیکوکاران تهیه و توزیع می‌شود و ارزش ریالی هر کدام از این سبد‌ها یک میلیون ریال است.

درگاهی با اشاره به مراحل مختلف طرح گفت: مرحله اول مرحله شناسایی افراد نیازمند است که سعی می‌کنیم از طریق افراد امین این افراد را مشخص کنیم. در مرحله دوم نیز بنا کردن خانه‌های داوطلبی و فعال کردن خیران در راستای جمع‌آوری کمک‌های مردمی است و نیکوکاران کمک‌های نقدی خود را می‌توانند به شماره حساب 1500000042 به نام بانک ملت واریز کنند.

وی در مورد اقلام موجود در بسته‌های غذایی گفت: اقلامی از جمله برنج، روغن، قند و شکر، حبوبات از اقلام سبد‌ها هستند که با کمک خیرینی که تأمین برخی از اقلام دیگر را متقبل می‌شوند امکان اضافه شدن به این بسته‌ها وجود دارد.

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد