سرقت در صدر جرایم پایتخت

رییس پلیس پایتخت ضمن بر شمردن اولویت‌های پلیس، بر ضرورت پاکسازی مناطق آلوده تهران تأکید کرد.

سردارحسین‌رحیمی در گفت‌و‌گو با مهر با اشاره به امنیت محله محور در تهران گفت: تلاش ما این است که در برنامه‌های امنیت محله محوری که به‌طور دائم داریم، محله‌ها را از لوث وجود انواع و اقسام مجرمین و تخلفات پاکسازی کنیم.

وی افزود: ما هر روزه بحث عملیات پاکسازی مناطق آلوده، امنیت محله محور توسط کلانتری‌ها و پلیس‌های تخصصی و مقابله با حضور اراذل و اوباش در پاتوق‌ها و ایجاد مزاحمت توسط آنها را داریم.

رییس پلیس پایتخت در پاسخ به این سؤال که 3موضوع جرم‌خیزی در تهران براساس بسامد کدام هستند، گفت: قطعاً سرقت اولویت اول و دغدغه مردم و بیش‌ترین آمار جرم در تهران به شمار می‌رود.

وی با اشاره به طرح‌های پلیس برای مقابله با سرقت و اوباش‌گری گفت: به عنوان مثال طرح رعد برای مقابله با جرایم از سوی پلیس پیشگیری در کلانتری‌ها اجرا می‌شود. براساس این طرح مأموران کلانتری‌ها برای مقابله با انواع جرایم به ویژه سرقت از محلات اقدامات خود را تشدید کرده و به برخورد با سارقان، مالخران و مزاحمان آسایش مردم می‌پردازند.

سرداررحیمی اضافه کرد: بعد از سرقت، موضوع مهم دیگر، موادمخدر است که به شدت روی آنها برنامه‌ریزی می‌کنیم و مقابله با تولید و توزیع‌کنندگان موادمخدر از اولویت‌های همیشگی ماست.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای مستمر طرح‌های پلیس تهران به صورت شبانه‌روزی در زمینه مبارزه با موادمخدر گفت: این طرح‌ها به‌ویژه در محلات پرخطر صورت می‌گیرد و در خصوص مبارزه با عمده و خرده فروشان موادمخدر رویکرد اطلاعات و عملیات محوری داریم.

سرداررحیمی افزود: البته باید تأکید کنم که همگی در قبال آسیب‌های جامعه باید دغدغه داشته باشیم و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم.

وی ادامه داد: اوباش‌گری و نزاع خیابانی به عنوان سومین رتبه دیگر جرم‌ها در تهران است که اراذل و اوباش بدانند پلیس اجازه چنین اعمال مجرمانه‌ای را به آنها نمی‌دهد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد