استقلال- تراکتور؛ دربی پیرمردهای خارجی

هفته سوم هجدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر درحالی پایان هفته جاری برگزار خواهد شد که یکی از جذاب‌ترین بازیهای این هفته مربوط به تیم‌های استقلال و تراکتورسازی با سرمربیان خارجی است.

به گزارش مهر، سال‌هاست دیدارهای استقلال و تراکتورسازی به یکی از بازی‌های حساس فوتبال ایران تبدیل شده تا جایی که به زعم خیلی‌ها حساسیت این بازی دست کمی از دربی‌های بزرگ تهران ندارد. روند بازی‌های دو تیم در سال‌های اخیر به سمت و سویی رفته که نتایج اغلب به سود تیم تراکتورسازی بوده است.

تراکتوری‌ها که تیم‌هایی با قدرت‌های متفاوت را در سال‌های اخیر داشته‌اند معمولاً بازی‌های مستقیم را در به سود خود خاتمه داده و چند بار نتایج عجیبی در این بازی‌ها ثبت کرده‌اند.

دو تیم در حالی در هفته سوم در ورزشگاه آزادی همدیگر را ملاقات می‌کنند که شباهت‌های زیادی به هم دارند. از شرایط جدولی و امتیازی گرفته تا تشابهاتی که دو تیم روی نیمکت به هم دارند.

یکی از اصلی‌‌ترین وجوه تشابه دو تیم به سرمربیان آنها باز می‌گردد. هر دو تیم استقلال و تراکتورسازی از مربیان شهیر اروپایی سود می‌برند. شفر و توشاک مربیان آلمانی و ایرلندی هدایت دو تیم استقلال و تراکتورسازی را بر عهده دارند و می‌کوشند تا در رقابتی داغ در این فصل از یکدیگر پیشی بگیرند.

نگاهی به شناسنامه توشاک و شفر نشان می‌دهد که آنها مسن‌‌ترین مربیانی هستند که در فوتبال ایران فعالیت می‌کنند. توشاک با ۶۹ و شفر با ۶۸ سال سن از نظر سنی مربیان اول و دوم لیگ برتر هستند. توشاک و شفر همچنین از باتجربه‌ترین مربیان شاغل در فوتبال ایران هستند که قبل از حضور در لیگ برتر لیگ‌های زیادی را در نقاط مختلف دنیا تجربه کرده‌اند.

تیم فوتبال استقلال تهران در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت 20:30 روز جمعه ۱۹ مرداد در ورزشگاه آزادی میزبان تیم فوتبال تراکتورسازی است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد