بازگشت ۱۱ مدیر نجومی بگیر به ‌کار

رییس دیوان محاسبات کل کشور از بازگشت به ‌کار ۱۱ مدیری که پاداش نجومی گرفته‌اند، خبر داد.

به گزارش خانه ملت، عادل‌آذر در خصوص پاداش نجومی برخی مدیران بازنشسته کشور و بازگشت آنها به ‌کار توضیح داد: در اولین نشست بعد از تعطیلات سال با اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات این موضوع مطرح شد و نمایندگان از دیوان محاسبات خواستند گزارشی از مدیرانی که بیش از 300 میلیون تومان پاداش دریافت کرده‌اند، تهیه کند.

رییس دیوان محاسبات کل کشور با بیان این موضوع که مبلغ دریافتی با احتساب پاداش خدمت و مرخصی ذخیره بود، بیان‌داشت: معاونت‌های فنی دیوان گزارشی در سطح ملی و استانی تهیه کردند، این گزارش نهایی و دو هفته‌ای است که تقدیم کمیسیون برنامه و بودجه شده است.

وی با اشاره به محتوای گزارش ارایه شده، گفت: در آن گزارش مشخص شد، در سطح استان‌ها مقامی که پاداش 300 میلیون دریافت و به‌ کار برگشته باشد؛ نداریم، اما در سطح وزارتخانه‌ها 11 نفر در پایان سال 96 بازنشسته شده‌اند و با توجه به این‌که از مقامات موضوع ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری بوده‌اند، از ظرفیت تبصره 1 ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان استفاده کرده و به‌کار برگشتند.

آذر گفت: بازگشت به‌کار بعد از دریافت پاداش خدمت در عرف اداری پسندیده نیست، این 11 نفر از فرصت قانونی برای حضور دوباره در کار استفاده کردند.

رییس دیوان محاسبات کل کشور تأکید کرد: اگر کسی در جایگاه غیرمقام بازنشسته شود و مجدداً به‌کار برگردد غیرقانونی است اما در گزارشی که جمع‌آوری کردیم به چنین موردی برنخوردیم.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد