نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی

کارت‌های هوشمند تهیه کالاهای اساسی مانع از احتکار و گرانی می‌شوند

نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس راهکار ارایه کارت‌های هوشمند تهیه کالاهای اساسی و مزایا و معایب آن را بررسی کرد.

به گزارش خانه ملت، جلال محمودزاده در خصوص احتمال ارایه کارت‌های هوشمند تهیه کالاهای اساسی، اظهارداشت: در زمینه توزیع مناسب و به موقع کالاهای اساسی، نظارت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تعداد افراد اندکی وجود دارند که با توجه به شرایط کشور و کمبود کالاهای اساسی از این فرصت برای احتکار سودجویی می‌کنند.

دولت به میزان نیاز کالای اساسی توزیع کند

نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که برای جلوگیری از احتکار، دستگاه‌های نظارتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و مردم باید حساسیت داشته باشند و با افرادی که کالاهای اساسی را احتکار می‌کنند برخورد کنند، گفت: دولت باید به میزان نیاز جامعه و بازار کالاهای اساسی را تهیه و توزیع کند و اجازه ندهد قیمت آنها افزایش پیدا کند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که کارت هوشمند تهیه کالاهای اساسی همان کالابرگ و یا کوپن است که در گذشته در اختیار مردم قرار می‌گرفت تا کالاهای اساسی خود را تهیه کنند، ادامه‌داد: اگر این روش با نظارت صحیح انجام و باعث ایجاد صف‌های طولانی نشود و به اندازه کافی اقلام مورد نیاز در اختیار مردم قرار بگیرد و عرضه مناسب و در سطح وسیع انجام شود یکی از راهکارهای مناسب است که می‌توان به آن روی آورد.

موفقیت طرح کارت‌های هوشمند تهیه کالاهای اساسی به شیوه اجرا بستگی دارد

وی با تأکید بر این‌که موفقیت طرح ارایه کارت‌های هوشمند تهیه کالاهای اساسی به شیوه اجرا بستگی دارد، عنوان‌کرد: اگر در سطح محدود مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی را معرفی کنیم تا کالاهای اساسی را بین مردم توزیع کنند باعث تلف شدن وقت مردم در صف‌های طولانی می‌شود اما اگر در تمامی مناطق فروشگاه‌هایی را در نظر بگیریم و معرفی کنیم و مردم به راحتی با استفاده از کارت‌های الکترونیک کالاهای مورد نیاز خود را تهیه کنند، می‌تواند راهکار مناسبی باشد تا ما را از این وضعیت خارج کند.

کالای اساسی روستاییان از طریق فروشگاه‌های تعاونی روستایی توزیع شود

محمودزاده با اشاره به این‌که اگر همانند سال‌های گذشته در سطح وسیعی فروشگاه‌ها معرفی نشوند ارایه کارت‌های هوشمند تهیه کالاهای اساسی ایجاد مشکل می‌کند، اضافه‌کرد: نزدیک به 30 تا 35 درصد جمعیت کشور در روستا‌ها زندگی می‌کنند، برای تأمین کالای اساسی روستاییان نیز دولت باید از طریق فروشگاه‌های تعاونی روستایی اقدام کند زیرا این فروشگاه‌ها در نقاط مختلف روستایی حضور دارند و می‌توانند کالای اساسی روستانشینان را تأمین کنند.

عدم اجرای صحیح طرح کارت هوشمند تهیه کالاهای اساسی باعث ایجاد گرانی می‌شود

نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان‌کرد: ارایه کارت‌های هوشمند تهیه کالاهای اساسی اقدام سختی نیست و دولت می‌تواند به راحتی آن را اجرایی کند اما اگر به خوبی این طرح اجرا نشود موجب گرانی کالا‌ها در بازار می‌شود.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد