عضو کمیسیون صنایع‌ومعادن مجلس

بخشنامه‌های متعدد اقتصادی واحدهای تولیدی را زمین‌گیر می‌کند

عضو کمیسیون صنایع‌ومعادن مجلس می‌گوید که بخشنامه‌های متعدد اقتصادی واحدهای تولیدی را زمین‌گیر می‌کند.

به گزارش خانه‌ملت، محسن‌کوهکن‌ریزی با اشاره به تعدد بخشنامه‌های بانک‌مرکزی برای مدیریت بازار ارز، اظهار داشت: در جامعه چند دسته وجود دارد که تصمیمات اقتصادی می‌تواند بر آنها اثرات مختلفی داشته باشد، در جامعه عده‌ای نظاره‌گر تصمیمات هستند آنها نگاه می‌کنند نتیجه این تصمیم‌ها چه می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع‌ومعادن در مجلس شورای‌اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر عده‌ای وجود دارند که بخشنامه‌ها بر سرنوشت آنها تأثیر دارد، کارآفرین‌‌ها و کسانی که در بخش خدمات حضور دارند در این دسته قرار می‌گیرند.

نماینده مردم لنجان در مجلس دهم شورای‌اسلامی با بیان این‌که عده‌ای هم دنبال سودجویی هستند، بیان داشت: اقلیتی هم از هر شرایطی برای سوء‌استفاده هستند، با این حساب تعدد بخشنامه به گروه دوم آسیب وارد می‌کند.

وی تأکید کرد: اگر قوانین و مقررات دائم در حال تغییر باشند به واحدهای تولید شوک وارد می‌شود و بخشی که سالم عمل می‌کند را زمین‌گیر می‌شود.

کوهکن با اشاره به تأثیر منفی تعدد بخشنامه‌ها، بیان داشت: اگر این بخش‌ها به‌طور دائمی کارشان متوقف نشود، باعث می‌شود برای بازه زمانی با مشکل روبه‌رو شوند و به دنبال آن تولید کاهش می‌یابد و بیکاری افزایش پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع‌ومعادن مجلس شورای‌اسلامی با انتقاد از بخشنامه‌های دستوری دولت، اظهار داشت: هر دولتی باید بخشنامه‌های دستوری در حوزه اقتصادی را به حداقل برساند، در واقع باید به ثبات در فضای اقتصادی دست پیدا کنیم، ثبات تصمیمات، اهمیت زیادی دارد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد