تورم ماهانه پایتخت 2.1 درصد قد کشید

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: نرخ تورم ماهانه استان تهران در مهرماه سال ١٣٩٨ در مقایسه با ماه قبل با افزایشی معادل 2.1 واحد درصد به 3.2 درصد رسیده است.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، نعمت‌ا... ترکی گفت:‌ نرخ تورم نقطه‌ای استان تهران در مهرماه سال١٣٩٨ به عدد 30.6 درصد رسید.

وی اظهار کرد: منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. به‌عبارت دیگر خانوارهای استان تهران به طور میانگین 30.6 درصد بیشتر از مهرماه سال١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کردهاند.

وی با بیان اینکه نرخ تورم نقطه‌ای مهرماه سال١٣٩٨ استان تهران در مقایسه با ماه قبل 4.3 واحد درصد کاهش یافته است، افزود: نرخ تورم نقطه‌ای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب37.3 و 28.8 درصد بوده و نرخ تورم نقطه‌ای هر دو گروه عمده در مقایسه با ماه قبل کاهش داشته است.

ترکی ادامه داد: کاهش نرخ تورم گروه‌های عمده ذکر شده، در حالی است که نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری استان تهران 30.5 درصد است که نسبت به ماه قبل 4.3 واحد درصد کاهش داشته است. همچنین این نرخ برای خانوارهای روستایی تهران 31.8 درصد بوده که نسبت به ماه قبل 4.7 واحد درصد کاهش داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با بیان اینکه نرخ تورم نقطه‌ای کشور در مهرماه سال١٣٩٨ عدد 28.3 درصد است، اعلام کرد: این نرخ برای خانوارهای شهری و روستایی کشور در مهرماه سال1398 به ترتیب 28.3 و 28.5 درصد بوده است. ضمن آنکه بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مهرماه 1398مربوط به استان ایلام (34.7درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (22.1 درصد) است.

وی با اشاره به بررسی‌های نرخ تورم ماهانه گفت: نرخ تورم ماهانه استان تهران در مهرماه ١٣٩٨ در مقایسه با ماه قبل با افزایشی معادل 2.1 واحد درصد به 3.2 درصد رسیده است. تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» به ترتیب 0.9- درصد و 4.5 درصد بوده است. نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری استان 3.3 درصد و برای خانوارهای روستایی تهران2.5 درصد بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران افزود: نرخ تورم سالانه مهرماه سال١٣٩٨ برای خانوارهای استان تهران به 42.2 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 0.6 واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.نرخ تورم سالانه در مهرماه سال1398 برای خانوارهای شهری و روستایی استان تهران به‌ترتیب 42.2 و 43.4 درصد بوده که نسبت به ماه قبل به ترتیب 0.6 و 0.5 واحد درصد کاهش داشته است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد